Dobiti tijelo poput Christian Balea

Sadržaj:

Anonim

Batman može biti fantastičan superjunak komične knjige, ali za mnoge ljude glavni žalbeni lik je da nema stvarnih supersila. Nakon gledanja Tamni vitez se diže - finale trilogije koja uspješno zamisli Batmana u stvarnom (ish) svijetu - mislili smo. Koju vrstu obuke biste trebali učiniti kako biste postali Batman?

Doduše, Bruce Wayne ima više novca i sredstava za ulaganje u tehnologiju borbe protiv kriminala nego što bi itko mogao nadati da će se natjecati u stvarnom životu, ali kad je u pitanju snaga, kardio i borbena sposobnost, Batman ima prednost nad svojim protivnicima zbog svoje predanosti na trening.

Batman Files je nova knjiga koja se sastoji od dnevnika iz Batmanovog rata protiv kriminala, među kojima i ovaj raspored treninga:

BATMANOV RATNI TRENING NEDJELJA

Jutro - 30 minuta vožnje - 30 minuta meditacije

Večer - Čista i trzajna dizala - 3 ponavljanja / 8 kompleta, 118kg - Pet kompleta od 400m vožnje, 21 kettlebell ljuljačke, 12 pull-up, 30 minuta fleksibilnost rada, 30 minuta sparing

PONEDJELJAK

Jutro - 30 minuta vožnje - 30 minuta borilačkih vještina

Večer - 5 setova od 6m užeta - 30 minuta gimnastičkih prstena - Visoki kutija skoči - 12 ponavljanja / 8 seta - Crunches - 50 ponavljanja / 5 kompleta - 30 minuta rada vrećice - 30 minuta fleksibilnosti - 30 minuta sparinga

UTORAK

Jutro - 30 minuta vožnje - 30 minuta joge

Večer - 800m plivati - Teški utovar - 5 ponavljanja / 7 kompleta, 280kg - Lakši utovar - 30 ponavljanja, 140 kg - 30 minuta sparinga

SRIJEDA - REST DAY

Jutro - 32 km vožnje

Večer - 30 minuta ciljane prakse - 30 minuta fleksibilnosti - 30 minuta osnova gornjeg dijela tijela - 30 minuta osnova nižeg tijela - 30 minuta promatranja - 30 minuta meditacije - 30 minuta držanja i pritisnih točaka

ČETVRTAK

Jutro - 30 minuta vožnje - 30 minuta tradicionalnog kata (usredotočiti na oblike Okinawana)

Večer - Čučnjevi - 5 ponavljanja / 10 setova, 240kg - 1 sat bouldera - 30 minuta fleksibilnosti - Crunches - 50 ponavljanja / 5 kompleta - 30 minuta ciljane prakse - 30 minuta rada velikih vreća

PETAK

Večer - Čista i trzajna dizala - 3 ponavljanja / 8 setova, 120kg - 5 setova uvjetovana metaboličkim kondicioniranjem - 400m vožnje, 21 kettlebell swings, 12 pull-up prozora - 30 minuta fleksibilnosti - 30 minuta sparinga

SUBOTA

Jutro - 30 minuta vožnje - 30 minuta yoga

Večer - Crunches - 50 ponavljanja / 5 kompleta - Čučanj - 5 ponavljanja / 10 setova, 120 kg - Press-ups - 50 ponavljanja / 5 setova - 30 minuta na šipkama majmuna - 30 minuta na konju - 30 minuta na teškoj vreći - 400m plivati

Raspored smo pokazali vrhunskim osobnim trenerima Chet Morjaria i Dave Fletcher vidjeti što su napravili od njega i pitati bi li to bilo moguće u stvarnom životu.

"Prije svega, težine koje Bruce Wayne podiže nadilaze sposobnosti većine jednostavnih smrtnika za čak i jednim repom, kaže Morjaria. "Ovaj plan obuke nije samo intenzivan na tijelu - pored toga, vrijeme potrebno za ispunjavanje tih sjednica postavilo bi ga izvan prosječnog rasporeda radnih osoba. Iako, ako ste milijarder poput Brucea Waynea, dnevni pritisci na poslu manje su važni!

'Srijeda je zakazana kao izvan-dan - s' jedinom 'obukom vježbanja u popodnevnim satima (iako tri i pol sata!). Međutim, jutro se sastoji od 20 milja vožnje - nedaleko od maratonske udaljenosti koju mnogi od nas treniraju točno za mjesecima. Njegovo vrijeme ciljanja je vrlo brzo vrijeme za jednu milju … nastaviti ovo za 20 milja nije ništa manje od nadljudskih.

Nema sumnje da je ovo vrlo puni raspored, to bi porezilo čak i najjačih i najsnažnijih ljudi. Za vlak kao što je to trebao bi više nego samo želja da se monteri - to bi trebala nepokolebljiva pokretačka sila. Bruce Wayne je duboko motiviran ovako vježbati kroz svjedočenje o napadu na svoje roditelje koji su uzeli svoje živote - on se uranja u intenzivnu tjelesnu, mentalnu i vještinsku obuku kako bi osvetio svoje smrti kroz borbu protiv kriminala kao Batmana.

'Program je (a) previše usmjeren na visoke rep routine i (b) je napunjen s previše volumena da žanje željene snage i snage dobitke', dodaje Fletcher. Više nije uvijek bolje osobito prilikom izrade programa za napredne vježbe. Potrebno je više usredotočiti na snagu i snagu, što bi zahtijevalo puno više posla s niskim rep / visokim intenzitetom. Zato možda nije iznenađujuće, Batmanov raspored vježbanja je prilično neizvediva u stvarnom životu, pogotovo za svakoga tko ima posao ili za to bilo koji obveza izvan borbe protiv beskrajnog rata protiv kriminala. Međutim, Christian Bale izgleda kao dio Tamni vitez se diže i ne želimo slomiti nečije snove da postanu stvarnosna verzija kaped crusadera, tijelo koje je njegovo sigurno je dostupno. Otkažite taj batsuit red i isprobajte Dave Fletcherove Batmanove vježbe (vidi dolje). Možda nije toliko hardcore kao i Bruce Wayne, ali s naglaskom na uklanjanju masnoća, izgradnji mišića i poboljšanju snage i izdržljivosti, uključujući i vaš tjedni program obuke, pomoći će vam da dobijete tijelo poput Balea.

Dodatne informacije

Dave Fletcherova obuka Batmana

Svaki krug prati 6,12,24 rutinu repova s 1 - 3 min odmora između setova i nije preporučljivo za početnike ili novake zločinačkog borca.

Intermedijar (2-3 kompleta) Napredno (4-5 kompleta)

A1 Ravni nosač s ravnim nogama A2 Skok A3 Smanjenje tjelesne težine B1 Gorila brada B2 Pritiskanje snage B3 Zamjenska štipaljka za ramena (12 svaka strana) C1 Viseći podizanje ravne noge C2 Kuglasta lopta s ravnom rukom C3 Podizanje koljena tjelesne težine (12 svaka strana)