Ponovite svoj režim da biste dobili stezaljku

Sadržaj:

Anonim

Ubrzati

Moj prvi događaj bio je utrka Tough Guy u 2010 ", kaže 25-year-old Jon Albon. Njegov motiv nije bio da postane prvak. "To je samo zvučalo kao zabavno jer nije bila standardna utrka - trebali ste skočiti i puzati po stvarima. Vidio sam to kao test kako sam bio težak. Počela sam dosta puta, ali uspjela sam napraviti nekoliko mjesta u prvoj utrci."

Bilo je jasno, međutim, da samo dobar vodič nije bio dovoljan. "Uvelike sam se trčao", kaže Englez sa sjedištem u Norveškoj. "Ali jako sam hladno i usporio prepreke." Albon je osvojio 76. mjesto. Njegova sljedeća utrka bila je daleko manje konkurentna Wolf Run, koju je prilično lako osvojio, osvojivši još nekoliko utrka. Kad je počeo, kaže, "mogao bi pobjeći i pobijediti. Ali sport je postao mnogo konkurentniji od tada. "Znao je da mu treba da se igra ako želi ostati ispred.

Albon je bio zadovoljan svojom brzinom - što je nastavio trčati i voziti bicikl - ali znao je da mu snaga stiska ostavlja. "Dodala sam sjednice na moj trening", kaže on. "Penjanje je napravilo ogromnu razliku mojim utrkama. Ljudi misle da trebate snage da prebrodite prepreke, ali to je snaga vaših prstiju koja će najprije krenuti."

I dok je Albonova brzina stopala bila dobra, shvatio je da stil trčanja u utrkama prepreka razlikuje se od stalnog ritma pronađenog u 10K ili maratona. "Orijentacija je slična vrsta trčanja", kaže Albon. "Zaustavljanje prirode da se moralo probiti kroz šumu i usporavanje gledanja na vašoj karti posvećuje se preprekama."

Promjena u pripremi isplaćena je. Albon je osvojio svaku utrku na kojoj je ušao u 2014., postajući OCR svjetski prvak i spartanski svjetski prvak u tom procesu. Ove godine? Više istih. Vrijeme je da postanemo čak i teže.

Naučene lekcije

Ne brinite o težinama

Možete dobiti svu potrebnu snagu iz vježbi tjelesne težine. Tijekom vježbanja za Tough mudders, potrebno je deset burpea svaka 2km da se pripreme za početak pripreme utrke.

PREPORUČENO: Tough Mudder Training Plan

Zabilježite trening

Preuzmite aplikaciju društvene vještine Strava kako biste pratili svoje sesije. Omogućit će vam da dijelite svoje trčanje i biciklističke rute na mreži, kao i druge ljude kako biste vidjeli kako ih usporedite.

Idi trčati

Nemojte se samo usredotočiti na prepreke. Idite na brdo - studija u 2010. godini Medicina i znanost u sportu i vježbanju utvrdili su da trkači koji su raznovali tempo na različitim gradijentima imali su dosljedniju razinu potrošnje kisika, dopuštajući im da nastave duže.